18 Yaş Altı BES

18 Yaş Altı BES Nedir?

Geleceğe yönelik güçlü birikim imkânı sunan 18 yaş altı BES uygulaması ile yepyeni bir BES kuşağı, Bireysel Emeklilik Sistemi sektöründe yerini almaya başladı. Böylece ekonomi alanında yapılan reform çerçevesinde 18 yaşından küçüklere BES imkânı artık mevcut.

Bu gelişme ile 18 yaşından küçüklere, kanuni temsilci olan anne ve babalar sözleşme başlatabilirken akrabalar da sevdikleri çocuk ve gençler için Bireysel Emeklilik Sözleşmesinde ödeyen olarak yer alabiliyor.

BES’te yaş sınırının kaldırılmasıyla 18 yaşından küçükler için başlatılan BES sözleşmelerinde çocuklar ve gençler de katılımcı konumda oldukları sözleşmelerinde Devlet Katkısından yararlanabiliyor!

Yılda 4 defa BES plan değişikliği, yılda 12 defa fon değişikliği yaparak BES birikimine yön verme olanağı 18 yaş altı BES için de geçerli. Katkı Payı ödemelerinin aylık olduğu gibi 3 aylık, 6 aylık veya yıllık planlanması da bir diğer nitelik.

Sözleşmeyi başlatan yetişkinler, 18 yaş altı BES kriterlerine göre ödeyen konumunda yer alıyor. Dolayısıyla ödeyen konumunda olan yetişkinler, ödemesine dilediği zaman ara verebilir ve dilediği zaman ödeme yapmaya devam edebilir.

Üstelik düzenli ödeme dönemleri haricinde ara dönemlerde ek katkı payı ödeyerek BES birikime değer katabilir.

Katkı payını ödeyen konumunda olan kişi, dilediği zaman katkı payını artırabilir veya BES planın asgari ödeme tutarı nezdinde azaltabilir.

BES ile katılımcı olarak sistemde bulunacak olan çocuklar ve gençler için de Gelecek Net!

Üstelik düzenli ödeme dönemleri haricinde ara dönemlerde ek katkı payı ödeyerek BES birikimine değer katabilir.

Katkı payını ödeyen konumunda olan kişi, dilediği zaman katkı payını artırabilir veya BES planın asgari ödeme tutarı nezdinde azaltabilir.

BES ile katılımcı olarak sistemde bulunacak olan çocuklar ve gençler için de Gelecek Net!

18 Yaş Altı BES Nedir?

18 Yaş Altı BES Avantajları

“Çocuğum için yatırım” araştırması yapan anne ve babaların hayali BES ile gerçek oldu! Şimdi tüm katılımcılar için Gelecek Net!

Daha Uzun Süreli Birikim Avantajı

18 yaşından küçüklere BES imkânı, hem çocuklarımızın hem de gençlerimizin BES sözleşmesinde katılımcı konumda bulunmasını sağlıyor. 18 yaşını doldurduktan sonra birikimde hak sahibi olması; sistemin en büyük avantajı!

Devlet Katkısı Avantajı

18 yaşından küçüklere BES uygulaması ile sisteme dahil olan herkes %30 Devlet Katkısından yararlanabiliyor.

18 Yaş Altı BES Avantajlı Plan

18 yaşından küçüklere BES başlatmak isteyenlere özel olarak tasarlanan HDI Fibaemeklilik Gelecek Net BES Planı, asgari 100 TL Katkı Payı ile her bütçeye hitap ediyor!

BES’te Kısmi Ödeme Avantajı

22 Ocak 2022 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan kanun kapsamında Bireysel Emeklilik Sisteminde en çok beklenilen güncelleme nihayet devreye alındı ve BES’te kısmi ödeme dönemi başladı. Bu gelişmeye göre sistemden çıkmadan ve devlet katkısı hesabındaki tutarlar haricindeki birikiminden, belirlenecek koşullar nezdinde %50’sine kadar kısmi ödeme almak artık mümkün!

18 yaş altı BES uygulamasında sen de çocuğun için biriktirmeye başla.

18 yaş altı BES uygulamasında sen de çocuğun için biriktirmeye başla.

18 Yaş Altı BES Kimler Katılabilir?

18 yaş altında olan bebek, genç ve çocuklar için şimdi birikimleri değerlendirme zamanı!

BES için yaş sınırı var mı, 18 yaşından küçükler de BES’e dahil olabilir mi gibi sorular bu süreçte cevabı en çok aranan sorular oldu. Yeni yasal düzenleme ile bebek, çocuk ve gençlerin tümü Bireysel Emeklilik Sisteminde katılımcı konumunda bulunabilir. Bu sistemle birlikte 18 yaşından küçükler, yepyeni bir “BES Kuşağı” döneminin parçası oldu.

18 yaş altı BES sistemi ile ilgili gönüllü BES alanında gelişmiş olan en çarpıcı detay, BES yaş sınırın ortadan kalkmış olması. Şimdiye kadar ebeveynler hem ödeyeni hem katılımcısı kendisi olacak şekilde çocukları adına birikim yapabiliyordu.

Ama şimdi 18 yaş altı genç ve çocuklar da BES’te söz sahibi olabiliyor. Sen de «Çocuğum için Bireysel Emeklilik (BES) düşünüyorum» diyorsan; 18 yaşından küçüklere özel olarak tasarladığımız HDI Fibaemeklilk Gelecek Net BES planlanımıza şimdi göz atabilirsin.

18 Yaş Altı BES Nasıl Katılabilirim?

Geleceğini düşündüğün 18 yaşından küçüklere BES imkânı şimdi mümkün! Katılımcısı, çocuk ve gençlerin olacağı BES sözleşmesinde sen, ödeyen konumunda oluyorsun.

HDI Fibaemeklilik Gelecek Net BES Planı ile erken yaşta birikim yapmaya başlayan çocuğun finansal açıdan, bu plana özel avantajlar dahilinde daha özgür bir geleceğe hazır!

Başlatmış olduğun BES sözleşmesi, dahil olduğun plana göre katkı payları ödendikçe fon getirilerinden ve devlet katkısı avantajından yararlanır. Ayrıca ek katkı payı ödeyerek ya da BES Katkı Payını güncelleyerek daha çok birikime ulaşabilirsin.

18 yaş altı BES birikimi olan çocuğun, reşit olduğu zaman sözleşmesinde ödeyen kişi de olabilir ya da sen, ödeyen kişi konumunda olmaya devam edebilirsin.

Gelecek Net Planı’na katılmak için başvuru yapman yeterli!

Başvuru formunu doldurarak Müşteri Temsilcimizin seni arayıp bilgilendirme yapmasını ve sözleşmenin hemen başlamasını sağlayabilirsin.

Aşağıdaki iletişim formu ile tarafımızla paylaşmış olduğunuz verileriniz formun amacı doğrultusunda kullanılacak olup 18 yaş altı BES başvurunuz hakkında tarafınızla iletişimde bulunulabilmesi için işlenecektir. Kişisel verileriniz 6698 sayılı Kişisel Verileri koruma kanunu hükümlerine uygun olarak güvenli ortamda alınmakta ve saklanmaktadır. Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni’ne her zaman buradan ulaşabilirsiniz.

Geleceknet.com.tr, size özel hizmetlerini geliştirmek üzere "Çerez" kullanmaktadır. Detaylı bilgi için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.